Nergizlik Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ERİŞİM ENGELLEME KALDIRMA

ERİŞİM ENGELLEME KALDIRMA Empty ERİŞİM ENGELLEME KALDIRMA

Mesaj tarafından dirty_bluee Salı Haz. 03, 2008 10:35 am

slm arkadaşlar, bilgisayarımın d diskinin içindeki bir klasörde resimlerim vardı, daha sonra bu resimleri yine d diskinin içinde başka bir klasöre aktardım şimdi resimleri açamıyorum , başka klasöre aktarmak istediğimde erişim engellendi diye bir uyarı veriyor bu resimleri nasıl görebilirim acaba?
dirty_bluee
dirty_bluee
Admin

Aktiflik Puanı : 10003

ERİŞİM ENGELLEME KALDIRMA Empty Geri: ERİŞİM ENGELLEME KALDIRMA

Mesaj tarafından dirty_bluee Salı Haz. 03, 2008 10:36 am

CEWAP:
Güvenlik Ayarlarınız Ile İlgili Bir Sorun Yşaıyorsunuz Sanırım. Emin Olabilmek İçin 2 Farklı Yontem Kullanabilriiz. Bunlardan Biri, Kolay Olan Windows Arayüzü İle Dosya Kullanıcılarını Ve Haklarını Kontrol Etmek, Ikinci Yolsa KomutPenceresinden Dosyanin Kullanıcı Haklarını ve Izınlerini Kontrol Etmek. 1.Adım Windows Arayüzü Ile Oncelikle Dosyamızın Bulunduğu Klasore Gelelim, Bu Klasor İçerisinde Üst Kısımda Bulunan, Araçlar'i Tıklayıp, Acilacak Olan Menuden Klasör Seceneklerini Secelim. Karşımıza Cıkacak Olan Pencereden, Görünüm Sekmenini Secip, Bu Bölümdeki Basit Dosya Paylaşımını Kullan (önerilen) Secimini Deaktiv Edelim, Yani Secili Olmiyacak Sekilde Ayarlayip, Uygula diyelim. Bkz 1: Bu Kısmı Tamamladıktan Sonra, Acilmiyan / Silinemeyen / Değiştirilemeyen Dosyamız Üzerine Gelip, Sağ Tuşu Tıklıyalım, Özellikleri Secip, Acilacak Olan Pencereden, Güvenlik Sekmenini Tıkliyalim, Burada Bir Liste ve Secenekler Yer Alacak (bkz 2) Bu Listede Sizin Kullanıcı Adınız Olduğundan Emin Olun, Eğer Yoksa Ekliyerek Tüm İzinleri Verip, Sorunu Gidermeyi Deneyin. bkz 2: 2.Adım Komut Penceresinden Kontrol Oncelike Komut Penceremizi Acalim, Başlat > Çalıştır > cmd.exe
Devamı. Cikacak Olan Komut Penceremizde, Güvenlik Ayarlarını Ve Denetimlerini Kontrol Etmek Istedigimiz Dosyanin Bulunduğu Dizine Gelelim. Bu Dizine Geldiğimizde, Kontrol Etmek Istedigimiz Dosya Ismini Ogrenip, cacls dosyamizin ismi Komutunu Yazdigimizda, Karismiza Soyle Bir Sonuc Cikacaktir. C:\dosyamizin ismi N N BUILTIN\KULLANICI ISMIMIZ:X NT AUTHORITY\SYSTEM:X Buradaki Kullanici Ismi Size Ait Ise, X Olarak Belirttiğim Karakter O Kulanıcı Ismının Hakkını Belirler. Örneğin: F tam denetim R okuma W yazma Gibi. Buradaki Kullanicilarda Isminiz Yer Almiyorsa, Satirda Su Komut Ile Kendinize Hak Vermelisiniz: cacls dosyanizin ismi /g kullaniciadiniz:F Komutunu Verdiginizde Size Eminmisiniz Sorusunu Soracaktır Bu Kısma E Tuşuna Basarak Cevap Verdikten Sonra işlenen dosya:dosyaisminiz Seklinde Cikti Alacaksınız, Bu İşlemle Kendinize Tam Denetimi Vermiş Durumdasınız. Sorun Güvenlik Kısıtlamalarıyla Ilgiliyse Bu İki Yoldan Herhangi Biri İşinizi Gorecektir, Yinede Emin Olamiyoruz Cünkü Kesin Karar İçin Kontrol Etmek Gerekli. Ayrıca Bu Adımların Tumunu Uyguliyabilmek Icin Administrator Grubuna Ait Bir Kullanici Hesabiniz Olmali.
dirty_bluee
dirty_bluee
Admin

Aktiflik Puanı : 10003